24 maja 2019

Trasa po Warszawie z przyczepką rowerową Weehoo

Źródło: E-bajkiem przez świat

 

 

OPIS TRASY:

 

Trasa o długości ok. 40 km. w formie pętli. My zaczynaliśmy przy dworcu Wileńskim, tam dotarliśmy pociągiem. Łatwa technicznie i kondycyjnie, niemal płaska. Można pojechać dalej wzdłuż Wisły na północ, do lasku Młocińskiego i tam zrobić pętlę, wydłuży to trasę do ok. 50 km.

 

Po stronie prawej w większości przebiega po równych drogach szutrowych. Lewa strona to nawierzchnie utwardzone (asfalt, beton).

 

trasa wzdłuż Wisły z przyczepką rowerową

 

W sezonie wiosna/lato/jesień bardzo mocno uczęszczana. Ładna widokowo. Na całej długości trasy wiele atrakcji i miejsc do wypoczynku. Czas przejazdu bez zwiedzania ok. 3 godziny.

 

Warszawska Wisła...Choć mieszkamy nieopodal do tej pory nie mieliśmy z nią wiele do czynienia. Jedyny kontakt to szybki rzut oka na nią podczas kolejnego przejazdu samochodem przez jeden z wielu warszawskich mostów. Ostatnio jednak o Wiśle słyszy się coraz więcej. Wisła stała się ulubionym miejscem warszawiaków. To tu tętni miejskie życie. Tutaj też mieszkańcy znajdują miejsce do wypoczynku, relaksu i dobrej zabawy. Nic dziwnego, ponieważ rzeka i jej okolica ma dla nich naprawdę wiele do zaoferowania. Dla lubiących zgiełk i wszystko to, co niesie za sobą wielkomiejskie życie, lewy brzeg rzeki jest miejscem idealnym. Prawy zaś to piękne naturalne plaże, śpiew ptaków i... zobaczcie sami.

 

SIEĆ ROWEROWA:

 

Jak podaje Rowerowa Warszawa, sieć rowerowa w stolicy liczy już ponad 585 km (w tym 432,5 km dróg dla rowerów, 74 km ciągów pieszo-rowerowych, 48,5 km pasów i 30 km ulic z kontrapasem). W budowie lub remoncie jest blisko 100 kilometrów nowej infrastruktury. Nowe odcinki mają przede wszystkim łączyć istniejące trasy w spójną sieć, tak by umożliwić podróżowanie rowerem na dłuższych trasach. Ilość i jakość dróg rowerowych w stolicy naprawdę robi wrażenie! 

 

GŁÓWNE PUNKTY TRASY:

 

  • Most Poniatowskiego - strona praska. Kierunek północ.

  • Trasa w kierunku Mostu Północnego. W znacznej części przebiega równej po drodze szutrowej. Od Mostu Grota asfalt i kostka.

  • Po przejechaniu przez most Marii Skłodowskiej-Curie docieramy do Lasu Bielańskiego, pozostałości po dawnej średniowiecznej Puszczy Mazowieckiej. Dobre miejsce na wypoczynek po przejechaniu pierwszej części trasy. Na skraju Lasu Bielańskiego, tuż przy ul. Dewajtis, znajduje się klika ławek i coś na wzór tarasu widokowego na Wisłę.

  • Cytadela Warszawska.

  • Bulwary Wiślane Jana Karskiego - w sezonie niemal nieprzejezdne, pomimo wyznaczonych dróg rowerowych. Bulwary to niezliczone atrakcje dla dużych i małych. Bary, klubo-kawiarnie, leżaki i całe mnóstwo rozrywki. 

  • Muzeum Sztuki Nowoczesnej.

  • Centrum Nauki Kopernik.

  • Park Odkrywców przy Centrum Nauki Kopernik.

  • Syrenka - symbol Warszawy.

  • Most Łazienkowski - w 2015 roku uległ spaleniu. Po jego odbudowie w sierpniu 2017 pod mostem otwarto dwie kładki: dla rowerzystów i pieszych (po stronie północnej) oraz dla rowerzystów (po stronie południowej).

  • Żołnierze wbijający pal - jedna z trzech części Pomnika Chwała Saperom.

  • Most Siekierkowski - jeden z ulubionych widoków na centrum miasta.

  • Źródło warszawskiej kranówki - Gruba Kaśka.

  • Trasa rowerowa pod mostem Łazienkowskim

  • Saska Kępa.

 

Okolice Wisły to mnóstwo miejsc do wszelkiego rodzaju aktywności - place zabaw, parki linowe, urządzenia do crossfitu, a nawet ścianki wspinaczkowe. Znajdziecie tu naprawdę wszystko!

 

Jeśli Wisła to dla kogoś za mało, tuż obok znajduje się Warszaskie Zoo. 

 

 

 

YouTube Weehoo
facebook weehoo

Kontakt:

 

tel: +48  733 531 534

w godz. 11.00-14.00

 

email: info@weehoo.pl

 

Polityka Prywatności

Nasz Adres:

 

ul. Julianowska 61

05-500 Piaseczno 

 

BM Consulting Beata Morawska

NIP: 951-202-59-53