16 września 2018

Słowiński Park Narodowy z przyczepką rowerową Weehoo

Długość trasy: ok. 42 km.

 

Przebieg trasy: Patrz mapa na zdjęciach. Start w miejscowości Smołdzino sprzed siedziby Parku, dalej w kierunku m-ci Smołdziński Las, Czołpino, do Wydmy Czołpińskiej. Powrót ok. 2 km. do drogowskazu na latarnię morską. Po drodze Muzeum Latarnictwa. Tutaj strome podejście do latarni morskiej. Dalej przyjemny zjazd w kierunku morza. Po wepchnięciu rowerów na plaże niezwykle przyjemna, ok. 600. metrowa przejażdżka po plaży w kierunku zachodnim. Po zejściu z plaży powrót przez las do Czołpina i Smołdzińskiego Lasu. Skręt w lewo w kierunku wsi Kluki i dalej do wieży widokowej. Powrót tą samą trasą do m-ci Łokciowe gdzie skręcamy w lewo i wzdłuż lubianej przez bobry rzeczki docieramy do Smołdzina.

 

 

Opis trasy: Łatwa technicznie i kondycyjnie choć podejście pod latarnię morską w Czołpinie oraz poruszanie się z rowerem po plaży wymaga sporego wysiłku. W większości przebiega po drogach asfaltowych, dobrze utwardzonych gruntowych oraz w końcowej części po równych betonowych płytach. Dobrze oznakowana. Obejmuje atrakcje Parku, m.in. Muzeum i siedzibę Słowińskiego Parku Narodowego w Smołdzinie, Wydmę Czołpińską, latarnię morską w Czołpinie, Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach, wieżę widokową na jezioro Łebsko.

 

Czas przejazdu: ok. 3 godzin

 

Film z trasy: przyczepka rowerowa Weehoo w Słowińskim Parku Narodowym

 

Źródło: E-bajkiem przez świat

 

Słowiński Park Narodowy o szlakach rowerowych:

R10 – międzynarodowy szlak rowerowy. Szlak jest poprowadzony dwoma wersjami, ponieważ są możliwe utrudnienia w trasie przejazdu szlakiem przez miejscowość Kluki.

YouTube Weehoo
facebook weehoo

Kontakt:

 

tel: +48  733 531 534

w godz. 11.00-14.00

 

email: info@weehoo.pl

 

Polityka Prywatności

Nasz Adres:

 

ul. Julianowska 61

05-500 Piaseczno 

 

BM Consulting Beata Morawska

NIP: 951-202-59-53