24 lipca 2018

Poleski Park Narodowy z przyczepką rowerową Weehoo

Długość trasy: ok. 56 km.

 

Przebieg trasy: Patrz mapa na zdjęciach. Start i meta przy siedzibie Parku w Urszulinie.

 

Opis trasy: Łatwa technicznie i kondycyjnie, płaska. W początkowej fazie szutry i piaszczyste drogi leśne, w drugiej części asfalt. Na terenie Parku dość dobrze oznakowana. Obejmuje najciekawsze części Parku, tj. ścieżka rowerowa "Mietiułka", ścieżka "Perehod", ścieżka "Obóz Powstańczy", ścieżka "Dąb Dominik". Na całej trasie wiele dobrze przygotowanych miejsc do odpoczynku i biwakowania. Niemal na całej trasie brak sklepów i punktów gastronomicznych.

 

Czas przejazdu: ok. 4 godzin

 

Film z trasy: YouTube

 

Źródło: E-bajkiem przez świat

 

Poleski Park Narodowy o szlakach rowerowych:

 

Zwiedzanie szlaków turystycznych Poleskiego Parku Narodowego na dwóch kółkach jest dostępne również dla tych, którzy przyjeżdżają na Polesie bez własnych rowerów. Park dysponuje 42 rowerami turystycznymi, które można wynająć w Ośrodku Dydaktyczno - Administracyjnym przy ul. Lubelskiej 3a w Urszulinie.

 

EKO-SZLAK „URSZULIN-PEREHOD” to pierwsza trasa łącząca wszystkie ścieżki przyrodnicze Poleskiego Parku Narodowego.  Eko-szlak o łącznej długości ok. 23km rozpoczyna się w Urszulinie przy budynku dyrekcji Parku. Stąd prowadzi nas do Starego Załucza gdzie mieści się Muzeum Parku. W Starym Załuczu rozpoczyna się również piesza ścieżka przyrodnicza „Spławy”. Z Załucza udajemy się do miejscowości Zawadówka, a następnie do Woli Wereszczyńskiej i kol. Łominica, gdzie swój początek ma ścieżka przyrodnicza „Dąb Dominik”. Mijając miejscowość Jamniki skręcamy w prawo w kierunku miejscowości Lipniak. Tam swój początek ma ścieżka przyrodniczo-historyczna „Obóz Powstańczy”. Z Lipniaka kierujemy się na północ, by dotrzeć do ścieżki rowerowej „Mietiułka” i ścieżki przyrodniczej „Perehod”. Eko-szlak kończy się w miejscowości Pieszowola. Eko-szlak daje możliwość poznania najatrakcyjniejszych terenów Poleskiego Parku Narodowego, a także stwarza okazję zobaczenia najbardziej charakterystycznych elementów krajobrazu dla tego skrawka Polesia. Długość trasy: 23km.

 

Ścieżka rowerowa „Mietiułka” rozpoczyna się 0,5 km za pomnikiem Korpusu Ochrony Pogranicza w miejscowości Łowiszów.

Długość trasy: ok. 21 km

Czas przejazdu: 2,5h - 3,5h

Co można zobaczyć?

  • Durne Bagno - torfowisko wysokie z wełnianką, pijanicą i mszarem sosnowym,

  • Las Łowiszów - jeden z najstarszych lasów PPN,

  • punkt widokowy w miejscowości Wielki Łan,

  • rozlewiska na łąkach Pociągi, Ochoża i Radwania,

  • rzekę Mietiułkę

YouTube Weehoo
facebook weehoo

Kontakt:

 

tel: +48  733 531 534

w godz. 11.00-14.00

 

email: info@weehoo.pl

 

Polityka Prywatności

Nasz Adres:

 

ul. Julianowska 61

05-500 Piaseczno 

 

BM Consulting Beata Morawska

NIP: 951-202-59-53