14 października 2018

Białowieski Park Narodowy z przyczepką rowerową Weehoo

Długość trasy: ok. 35 km.

 

Przebieg trasy: Patrz mapa na zdjęciach. Trasa w formie Pętli - początek i koniec w Białowieży lub innym dowolnym punkcie.

 

Opis trasy: Bardzo łatwa technicznie i kondycyjnie. Niemal całkowicie płaska. W znacznej części asfaltowa, w pozostałej szeroki, równy i twardy szuter. Na trasie liczne atrakcje Białowieży (m.in. park, cerkiew, kościół Babtystów) i okolic (miejsce mocy, rezerwat Pokazowy Żubrów, ścieżki edukacyjne). Po drodze wiele miejsc do rekreacji i odpoczynku. Częściowo przebiega przez Szlak Green Velo.

 

Czas przejazdu: ok. 2,5 godziny

 

Film z trasy: przyczepka rowerowa Weehoo w Białowieskim Parku Narodowym

 

Źródło: E-bajkiem przez świat

 

Białowieski Park Narodowy o szlakach rowerowych:

 

Szlaki rowerowe biegnące przez teren Obrębu Ochronnego Rezerwat tworzą sieć, która pozwala na poznanie walorów przyrodniczych nie tylko Białowieskiego Parku Narodowego, ale również najciekawszych zakątków gminy Narewka.

 

Została ona tak zaplanowana, aby wszystkie szlaki zbiegały się w Narewce, gdzie jest wypożyczalnia rowerów i gdzie można zostawić samochód.

 

Do Parku prowadzą dwa szlaki: 

  • zielony – 7 km z Narewki do BPN, 12 km po terenie Parku, 17 km z powrotem do Narewki, szlak prowadzi przez przez północny teren Obrębu, ukazując różne typy ekosystemów leśnych i nieleśnych; 

  • czarny – 7 km z Narewki do BPN, 3,5 km po terenie Parku, 9 km z powrotem do Narewki, szlak prowadzi przez dobrze zachowane bory sosnowe i bory bagienne. Tu do lat 90. ubiegłego wieku występował głuszec – największy kurak leśny spotykany w Polsce.

 

YouTube Weehoo
facebook weehoo

Kontakt:

 

tel: +48  733 531 534

w godz. 11.00-14.00

 

email: info@weehoo.pl

 

Polityka Prywatności

Nasz Adres:

 

ul. Julianowska 61

05-500 Piaseczno 

 

BM Consulting Beata Morawska

NIP: 951-202-59-53